کف سازی محوطه با بتن

اهمیت کف سازی محوطه با بتن

در واقع این روزها می توان قلب تپنده یک سازه را کف آن دانست. زیرا کف یک ساختمان و اهمیت کفپوش در درجه نخست کار طراحی و ساخت یک سازه مطلوب قرار دارد. از این رو در کف سازی محوطه بایستی از بهترین و به صرفه ترین کفپوش از لحاظ قیمتی استفاده نمود. اهمیت کف سازی محوطه با بتن در عصر حاضر به دلیل مناسب بودن  قیمت بتن ریزی کف محوطه بسیار مورد استقبال ساختمان سازان و مهندسین قرار گرفته است. البته این نوع مصالح دارای معایب و امتیازاتی نیز می باشند، که سبب استفاده بیش از حد معماران در کار پوشش دهی به کف ساختمان شده است. با این حال امروزه مصالح کف سازی در بازار از محبوبیت فراوانی برخوردار گشته است. کف سازی محوطه با بتن به دلیل کیفیت مواد و متریال عالی موجود در این مصالح است، بسیار رو به گسترش است و البته نباید از قیمت مناسبی که این مصالح در ساخت و کف سازی دارند، نیز غافل ماند. گاهی این مصالح به دلیل علایق شخصی کارفرما برگزیده می شوند و گاهی نیز سبک مورد نظر زندگی در یک ساختمان ما را وادار به استفاده این نوع مصالح می نماید. بنابراین شما با توجه به سادگی نصب و استفاده از یک مصالح آن را انتخاب می کنید. همچنین هزینه نصب و مواد جهت کف سازی محوطه را نیز در نظر می گیرید و در نهایت می بینید بهترین مصالح با توجه به رعایت همه این موارد، چیست. بنابراین در انتخاب نوع مصالح در ساخت کف یک محوطه باید به نحوه نگهداری و تمیز شدن آن نیز توجه کافی نمود. امروزه انواع مصالح برای پوشش دهی به کف یک سازه در بازار عرضه می شوند، اما باید به تمام پارامترهای اساسی جهت انتخاب و خریداری مصالح توجه نمود. در نتیجه مصالح مورد نظر برای استفاده در کف سازی محوطه را با دقت انتخاب نمود و بار و ترافیک وارد شده از جهت آن مصالح را نیز بر روی کف سازه مورد بررسی و توجه قرار داد.

 

اهمیت قیمت بتن ریزی کف محوطه

چگونگی قیمت بتن ریزی کف محوطه

اگر بخواهیم در مورد قیمت بتن ریزی کف محوطه در دنیای امروز صحبت کنیم، باید بگوییم که این قیمت در عصر جدید در مقایسه با قیمت انواع کفپوش بسیار عادلانه قیمت گذاری شده و به صرفه است. در واقع به حدی بتن ریزی در کف مصالح از شدت زیادی برخوردار گشته است، که تقریبا می شود گفت که هیچ کارفرمایی از کاربرد آن سرباز نمی زند و همه به استفاده از این مصالح مقاوم مبادرت می ورزند. زیرا بتن سبب ایجاد سطحی مقاوم در کف سازه می گردد، که از هر نوع فرسایش و خوردگی در این قسمت از سازه پیشگیری می گردد. قیمت بتن ریزی کف محوطه در صورتی که بتن ها دارای دانه های درشت با کیفیت باشد، کمی متغیر می شود، ولی در نهایت در ساختمان صنعتی با توجه به نوع گرانولی یا دانه ای آن ، قیمت های به صرفه ای نیز برای کارفرما در نظر گرفته شده است و این نگرانی را بابت هزینه و بودجه کف سازی با مصالح پر ارزشی مانند بتن، از مصرف کننده دور کرده است.

کف سازی محوطه با بتن

مزایا و معایب بتن ریزی کف محوطه

اولین مسئله که در برتری نوعی از مصالح مهم قلمداد می شود، قیمت آن نوع مصالح است. در واقع قیمت بتن ریزی کف محوطه مناسب می تواند از اولین امتیازاتی باشد، که در خرید نوعی از مصالح می توان آن را مهم شمرد. همچنین تهیه و چگونگی ساخت مصالح نیز مهم می باشد و مصالحی مثل بتن تولید آسانی دارند. همچنین قابلیت نگهداری راحتی نیز دارند. در نهایت بتن کفپوشی است، که در برابر حرارت بسیار مقاوم است و سطح مقاومت آن برای استفاده در کاربردهای صنعتی بسیار ایده آل می باشد. البته در این مزایا مطمئنا معایبی نیز نهفته است، که این معایب در مقایسه با مزایای آن از ارزش کمتری برخوردار است. اگر به بعضی از این معایب بخواهیم اشاره ای کوتاه داشته باشیم، باید بگوییم که جلوه ای که بتن به یک فضای مسکونی می دهد، آنچنان جلوه زیبایی نیست و همچنین در ایام سرد سال سرما را در خود حفظ کرده و سطح سردی دارد. همچنین حساس به رطوبت و آب می باشد، که این موضوع خود از مهم ترین عیوب بتن برشمرده می شود. در نهایت سطح ایمنی و راحتی با این کفپوش حداقل است و شما بایستی با توجه به نوع سازه، کف سازی نمایید. بنابراین در این مسیر با کمک و راهنمایی از مهندسین و کارشناسان خبره قدم بردارید. بنابراین بتن را با توجه به نوع کاربردی که از آن فضا انتظار دارید، مورد استفاده و کاربرد قرار دهید. در نهایت قیمت بتن ریزی کف محوطه ارزان، نباید شما را از انتخاب نوع کفپوش مناسب برای سازه تان دور نماید. با توجه به نوع کف و کاربردی که می خواهید باید نوع مصالح را برای کف سازی محوطه انتخاب نمایید. امروزه اکثرا کف سازی محوطه با بتن در اولویت است و این به دلیل استحکام و امتیازات زیادی است، که بتن دارد.

کف سازی محوطه با بتن رنگی

در مجموع می توان گفت که بتن با توجه به هزینه کمی که دارد، نصب و سرعت بالایی نیز دارد و می تواند از نظر کارفرما برای زمین های خشک و مرطوب مورد مناسبی باشد. همچنین این مصالح در زمین های کارگاهی و ساختمانی بسیار ایده آل عمل می کنند. همچنین بتن برای استفاده در منازل مسکونی و فضاهایی که نما مهم است، چندان به کار نمی آید. کار فرما بیشتر به دلیل برآورد هزینه مناسب و متعادل این نوع مصالح است، که از این مصالح استفاده می نماید. پس مسئله قیمت در امور تاسیسات و ساختمان سازی از اهمیت بالایی برخوردار است و مسئله تامین بودجه جهت انتخاب نوع مصالح دلخواه را نیز بایستی مهم تلقی نمود. بنابراین شما با توجه به تمام این موارد، کف سازی محوطه با بتن را می توانید برای اکثر مکان ها اجرایی کنید و با احتساب قیمت بتن ریزی کف محوطه ساختمان و کارگاه و هر مکانی که مد نظرتان است، کف سازی بتنی خود را آغاز نمایید.